Schody samonośne

Każdy rodzaj schodów będzie wyglądał najlepiej w przestrzeni, dla której zostanie zaprojektowany. Proponujemy szeroki wybór schodów samonośnych, które będą wyglądać doskonale w Państwa domu. Schody samonośne charakteryzują się tym, że nie przenoszą obciążenia na podpory zewnętrzne (takie jak ściany czy strop), dlatego, że jeden ze stopni staje się podporą dla innego. Wyglądają niezwykle minimalistycznie, ale bynajmniej nie umniejsza to ich wdziękowi.

schody samośne

Schody samonośne ażurowe

Cała konstrukcja schodów samonośnych odznacza się lekkością. Mimo że jest ona stabilna, nie dodaje wizualnej ciężkości całemu wnętrzu. Każdy model, jaki wykonujemy, konsultujemy szczegółowo z klientem. Zależy nam na tym, aby już w momencie projektowania schodów samonośnych mieć pewność, że efekt będzie w pełni satysfakcjonujący i zgodny z oczekiwaniami.

Wykonanie na miarę potrzeb

Istnieje kilka modeli schodów samonośnych, które montuje się w pomieszczeniach. Jedne z nich posiadają stopnie pełne, inne z kolei bardziej przestrzenne, które pozwalają na wpadanie między nie światła. Aktualnie wyróżniamy wiele modeli samonośnych schodów, z których najpopularniejszym modelem są schody policzkowe. Stanowią one zupełne przeciwieństwo schodów dywanowych. Taki kontrast jest doskonałym dowodem na to, że dzięki różnorodności naszych produktów, każdy klient ma szansę znaleźć model zgodny z indywidualnymi preferencjami. Oznacza to, że stopnie podtrzymywane są przez deski zamykające je z obu stron po bokach. Takie rozwiązanie jest najbardziej bezpieczne i gwarantuje dużą wygodę użytkowania. Innym rodzajem jest konstrukcja osiodłana, gdzie stopnie są osadzane na wangach, a także spiralna czy półokrągła, należące do bardziej wyszukanych form. Najbardziej lekka jest natomiast konstrukcja bolcowa, którą przymocowuje się do ściany, by zapewnić stabilność. Schody samonośne mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, w zależności od ich przeznaczenia i rodzaju konstrukcji, jaką wybierzemy.

Podział schodów samonośnych

Wyróżniamy dwa rodzaje schodów samonośnych:

  • zabiegowe – dostępne są w różnorodnych konfiguracjach, dzięki czemu bardzo łatwo jest dopasować je do każdego rodzaju wnętrza. Dobrze będą komponować się zarówno w tym klasycznym, jak i w ultranowoczesnym. Ich największą zaletą jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca – dlatego dopasowanie ich nawet do niewielkich przestrzeni, również nie stanowi problemu.
  • proste (jednobiegunowe) – wyróżniają się one prostotą w każdym calu, począwszy od poprzez pionową formę, bez jakichkolwiek zakrętów, kończąc na symetrycznych stopniach. Trudno byłoby nie zgodzić się z faktem, że stanowią one kwintesencję bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu przebywają dzieci.