Schody dywanowe

Brak policzków, które zostały zastąpione przez stopnie oraz podstopnie, to najbardziej charakterystyczny element schodów dywanowych. Taki zabieg nadaje całej konstrukcji lekkości i innowacyjności. W zależności od preferencji, można wyeksponować je na pierwszym planie, ale z powodzeniem zagrają także drugoplanową rolę – dobrze wtopią się w tło.

schody dywanowe

Nowatorska konstrukcja

Jednym z rodzajów schodów, jakie proponujemy naszym klientom, są schody dywanowe. Ich prosta, acz zarazem nowoczesna konstrukcja sprawia, że łudząco przypominają pewnego rodzaju dywan spuszczony z góry na parter. To właśnie stąd ich nazwa. Schody, dzięki swojej nietuzinkowości, wyglądają zaskakująco w każdym rodzaju przestrzeni. Oferując Państwu różnego rodzaju schody dywanowe, staramy się zapewnić jak największy komfort ich użytkowania, a także wprowadzić nowoczesną zmianę do Państwa domu.

Materiały najwyższej jakości

Tego rodzaju schody montowane są specjalnymi bolcami do elementów nośnych, takich jak ściany, a także kotwione do posadzki bądź stropu. Poszczególne stopnie i podstopnie są ze sobą łączone przy pomocy specjalnych śrub. Cała konstrukcja powinna uzyskać największą możliwą sztywność, by nie uginać się pod obciążeniem i tym samym zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Nie mniej ważna jest także solidna balustrada drewniana, która również dba o stabilność podczas użytkowania schodów.

Pomysł na niebanalną dekorację wnętrz

Schody dywanowe, za sprawą swojej przemyślanej konstrukcji połączonej z minimalistycznym designem, staną się wielką ozdobą Państwa domu. Warto je odpowiednio wyeksponować, na przykład sytuując je w centralnej części budynku.

Jednak aby je odpowiednio zamontować, potrzebujemy danych, dotyczących parametrów pomieszczenia. Dlatego też każde zamówienie konsultujemy szczegółowo z klientem, by odpowiednio zamontować wszystkie elementy. Możliwe jest wykonanie zarówno schodów prostych, jak i wachlarzowych – w każdym rozmiarze i kolorze. Udowadniamy, że nie muszą odznaczać się one jedynie funkcjonalnością, ale – dzięki swojemu nowoczesnemu designowi – mogą także stanowić ozdobę Państwa domu.