Balustrady

Chociaż schody stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych elementów dekoracyjnych w mieszkaniu, nie stanowi to ich głównej funkcji. Przede wszystkim powinny one zapewniać komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się po budynku. Stabilne balustrady drewniane zdecydowanie temu sprzyjają.

balustrada

Bezpieczeństwo użytkowania schodów

Każde schody, nawet jeśli odznaczają się niezwykłym designem oraz funkcjonalnością, powinny być bezpieczne dla użytkowników. Projektując architektonicznie każdą przestrzeń, pamiętać należy o tym, by uniknąć w przyszłości groźnych wypadków spowodowanych przez niewłaściwie zamontowane konstrukcje. Dlatego nasza oferta obejmuje nie tylko komfortowe schody. Posiadamy także balustrady drewniane oraz balustrady drewniane z elementami metalowymi. Stanowią one przede wszystkim gwarancję Państwa bezpieczeństwa, które jest najważniejsze podczas wykonywania codziennych czynności. Każda z balustrad powinna być nie tylko elementem pozwalającym czuć się spokojnie, ale także odznaczającym się niecodziennym wyglądem.

Jak wybrać balustrady?

Balustrady drewniane okalające schody stanowią ich najbardziej okazały element dekoracyjny. Jednak ich pierwszoplanową rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się po kondygnacjach budynku. Aby tak się stało, balustrady drewniane oraz balustrady drewniane z elementami metalowymi powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów:

  • wysokość – zgodnie z zasadami, powinna wynosić minimum 90 cm
  • najbardziej optymalny obwód pochwytu to 7 cm

Wygoda i bezpieczeństwo poprawi także dodatkowy pochwyt mocowany po wewnętrznej stronie balustrady drewnianej na wysokości około 75 cm, Będzie on stanowił ułatwienie dla osób mniej sprawnych fizycznie – dzieci i seniorów.

Najwyższa jakość usług

Nasze balustrady wykonujemy z najlepszej jakości materiałów i tworzyw, dzięki czemu zapewniamy trwałość i skuteczność ich wykorzystania. Dobieramy je także starannie do poszczególnych modeli schodów, z którymi powinny one świetnie współgrać. Proponujemy zarówno klasyczne balustrady drewniane, pasujące do wielu różnych rodzajów schodów, jak wyszukane formy, które będą się idealnie komponować ze specjalnie zaprojektowanymi elementami metalu połączonego z drewnem lub szkłem.

Każdy wybór konsultujemy z klientem, by w jak największym stopniu zaspokoić jego potrzeby i sprawić, by każdy dom wyglądał na doskonale zaprojektowany. Dbałość o szczegóły jest naszym priorytetem, dlatego też jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i oczekiwania, co do designu, jakim odznaczać się będą poszczególne balustrady. Proponujemy także różne rozwiązania kolorystyczne, dzięki czemu można swobodnie dobierać je do wystroju całej przestrzeni, aby tworzyły spójną całość.